Masz pytania? Zadzwoń na 606 44 57 65 lub napisz na biuro@ikpszkolenia.pl

Zarządzanie czasem i planowanie miesiąca – Jak w 30 dni osiągnąć ważny dla Ciebie cel

Ile czasu potrzeba, aby zmienić swoje życie i osiągnąć w końcu cele, o których skrycie marzymy każdego dnia?
Czy można zmienić swoje życie w 30 dni? A jeżeli tak, to jak to zrobić?!

Choć odpowiedź może być zaskakująca, wystarczy sekunda, w której podejmiemy decyzję o zmianie.

Jeżeli otrzymujesz rezultaty, które Ci nie odpowiadają, lub które określasz mianem „porażki”, właściwym pytaniem jest, w jaki sposób uzyskujesz obecnie właśnie taki rezultat? Co takiego dokładnie robisz, że Ci to daje niezadowalający efekt?
Jako dorośli, racjonalnie myślący ludzie nie możemy zakładać, że robiąc rzeczy dokładnie tak samo,  jak do tej pory, osiągniemy inny efekt, tylko dlatego, że mamy taką nadzieję.
Mimo, że znam wielu, którzy modlą się o to, żeby nic się nie zmieniło i równocześnie było lepiej.

Jeżeli należysz do tej grupy osób, to mam dla Ciebie dwie wiadomości, dobrą i złą.

Zła jest taka, że taka, że potrzebujesz zejść na ziemię i spojrzeć na rzeczywistość taką, jaka ona jest.
Dobra jest taka, że jeżeli zdecydujesz się zmienić niektóre rzeczy, przyniesie to prawie natychmiastowe rezultaty.

Aby osiągać upragnione cele potrzebne są w zasadzie tylko dwie rzeczy. Po pierwsze, potrzebujesz posiadać cel. Niby jest to oczywiste, jednak pytanie, czy go masz?  Mam na myśli ekscytujący i wartościowy dla Ciebie cel długoterminowy, który jest równocześnie określony konkretną datą i mierzalny, abyś poznał, czy go osiągnąłeś.

Nie, nie mam tu na myśli rzeczy typu „chcę więcej zarabiać” czy „chcę więcej sprzedawać”, czy ” chcę spędzić wakacje w Egipcie”.
Pytanie, czy masz cel taki jak na przykład „sprzedam x do 31.07 i dzięki temu podaję na wakacje do Egiptu” ?

Jeżeli nie, to jest to jego wyznaczenie jest pierwszym krokiem do sukcesu.
Dopiero, jeżeli wyznaczysz cel, możesz świadomie podjąć decyzję „tak, chcę tego i osiągnę to!”.

A kiedy masz już wyznaczony cel i jesteś zdecydowany go osiągnąć, potrzebujesz drugiej rzeczy, jaką jest skuteczne wykonanie niezbędnych działań.

I tutaj dochodzimy do sedna zmiany. Tak naprawdę cele same w sobie rzadko kiedy mogą nas zawieść. Przyczyną braku osiągania celów jest bowiem… brak skutecznego, codziennego egzekwowania swoich postanowień i działań, które ten cel pozwalają osiągnąć.

Krótko mówiąc, nie osiągasz celu ze względu na brak podjęcia przez Ciebie działań, które są konieczne do wykonania.

Czy możesz zmienić swoje życie w 30 dni? Oczywiście!
Wystarczy, że postawisz sobie cel oraz wykonasz wszystkie niezbędne działania, które do tej pory odkładałeś na półkę lub wrzucałeś na listę ” na później”.  Tylko tyle.

Ponieważ są to równocześnie dwie rzeczy, których większość osób „mających nadzieję” zwyczajnie nie robi.

Zacznij od przeczytania mojej książki Elastyczne Zarządzanie Czasem, dedykowanej wszystkim aktywnym i zapracowanym osobom, które mają więcej rzeczy do zrobienia niż dostępnego czasu. Poznasz w niej 5 kroków Elastycznego Zarządzania Czasem, które pozwolą Ci zwiększyć skuteczność działania i kończyć każdy dzień z poczuciem spokoju i satysfakcji!

Sprawdź mój planer z formularzami wyznaczania celów, aby podnieść skuteczność Twojego działania: https://sklep.izakrejcapawski.pl/produkt/planer-elastycznego-zarzadzania-czasem-w-pdf-zestaw-do-druku/

O AUTORCE   Iza Krejca-Pawski

Cześć, jestem Iza, wiele lat temu sama byłam bardzo zapracowaną osobą. Zajmowałam ważne stanowisko, miałam odpowiedzialną pracę, ale nie miałam na nic czasu. Dlatego postanowiłam to zmienić, a ta decyzja wpłynęła na całe moje zawodowe życie!

Dziś 900 osób rocznie rozwija u mnie na szkoleniach umiejętności sprzedaży, umawiania spotkań, zarządzania czasem i zespołem oraz obsługi klienta. Jestem trenerką umiejętności biznesowych, praktykiem biznesu z kilkunastoletnim doświadczeniem w sprzedaży, negocjacjach i obsłudze klienta, którym uwielbiam się dzielić.

Autorką cenionych i świetnie ocenianych książek Sprzedaż. Tyko sprawdzone techniki oraz „Elastyczne Zarządzanie Czasem  i Planera Elastycznego Zarządzania Czasem. Licencjonowaną konsultantką Odporności Psychicznej (Mental Toughness MTQ) i Zintegrowanego Modelu Przywództwa (ILM72). Moje artykuły i wypowiedzi eksperckie publikowane były w ponad 50 czołowych magazynach i portalach branżowych. Byłam też gościem Bankier.tv, a o Elastycznym Zarządzaniu Czasem wypowiadałam się na łamach Rzeczpospolitej, czy BusinessWoman&Life. Na co dzień szefowa firmy IKP Szkolenia.

W naszym sklepie

Sprawdź książki, ebooki i planery

Sięgnij po moje praktyczne i świetnie napisane książki i ebooki,  które pomogły już ponad 15000 czytelników podnosić skuteczność!

Rewelacyjnie napisana książka o praktycznych metodach skutecznej sprzedaży. Otwiera umysł, poszerza horyzonty.”

Monika Kołakowska, handlowiec

Książka

Ebook

Planer

Ebook

Planer

Ebook

Ebook