Masz pytania? Zadzwoń na 606 44 57 65 lub napisz na biuro@ikpszkolenia.pl

Zarządzanie czasem – Jak efektywnie planować pracę stosując 1 kluczową zasadę

Zbliża się nieuchronny koniec wakacji, a wraz z nim nadejście czterech najgorętszych miesięcy w roku.
We wrześniu rozpoczynają się ostatnie cztery miesiące 2013r., co oznacza, że jeżeli nie jesteś zadowolony z wyników jakie osiągnąłeś, lub też miejsca, w którym jesteś, czas wziąć się za nadrabianie zaległości.

Motywacja i samodyscyplina to podstawa sukcesu, jednak  jest to wciąż za mało, aby osiągać prawdziwe sukcesy. Być może już teraz masz dni wypełnione pracą od rana do wieczora, a mimo to daleko Ci do osiągnięcia zaplanowanego celu. Może nawet masz wrażenie, że pracujesz zbyt dużo i robisz zbyt wiele rzeczy.

Warto zadać sobie pytanie, na czym polega tajemnica sukcesu ludzi, którzy osiągają więcej, niż Ty?
I czego Ty sam możesz się o tych osób nauczyć?

Spotykam na co dzień wiele osób, managerów, handlowców, czy też znajomych i przyjaciół, którzy pracują bardzo ciężko, jednak  sprawiają wrażenie, jakby nie dostrzegali jednej, kluczowej różnicy.

Różnicy pomiędzy zadaniem, a celem.
Zróbmy małe doświadczenie. Jeżeli pracujesz w sprzedaży, na pewno piszesz raporty dotyczące przebiegu dnia pracy.

Wykonałem dziś dwadzieścia rozmów i byłem na trzech spotkaniach, piszesz.
Świetnie!
A jaki efekt uzyskałeś na koniec dnia pracy?  Co przyniosły konkretnego te rozmowy i spotkania?

Jeżeli jesteś managerem, być może po pracowitym dniu zapiszesz:

Odbyłem cztery spotkania, dzwoniłem do dziesięciu klientów, spotkałem się z dyrektorem i omówiłem plan działania.
Świetnie!

A jaki jest konkretny efekt, który osiągnąłeś dzisiejszego dnia? Poszedłeś do przodu, czy jesteś tam, gdzie byłeś?

Wypisz trzy konkretne efekty, co udało Ci się osiągnąć.  Sądzę, że będziesz potrzebował chwili czasu, aby z całej masy różnych aktywności wyłonić efekty, dzięki którym poszedłeś krok do przodu.

Myślenie efektami jest trudne, ponieważ bezlitośnie weryfikuje sens „zapracowanych” dni. Jednocześnie jednak, jeżeli stać Cię na chwilę szczerości, rozliczanie siebie samego z efektów zmienia zupełnie sposób myślenia i podejmowania decyzji. Po prostu dlatego, że  czarno na białym pokazuje całą listę zadań i działań, które zwyczajnie sprawiają, że stoisz w miejscu.  Są to równocześnie wszystkie te zadania i rzeczy do zrobienia, które odwracają Cię od osiągania celów.

Jeżeli miałbyś się nauczyć jednej rzeczy od ludzi sukcesu, to jest to właśnie zrozumienie różnicy pomiędzy wykonywaniem zadań, a osiąganiem celów.

Zacznij od przeczytania mojej książki Elastyczne Zarządzanie Czasem, dedykowanej wszystkim aktywnym i zapracowanym osobom, które mają więcej rzeczy do zrobienia niż dostępnego czasu. Poznasz w niej 5 kroków Elastycznego Zarządzania Czasem, które pozwolą Ci zwiększyć skuteczność działania i kończyć każdy dzień z poczuciem spokoju i satysfakcji!

Sprawdź mój planer z formularzami wyznaczania celów, aby podnieść skuteczność Twojego działania: https://sklep.izakrejcapawski.pl/produkt/planer-elastycznego-zarzadzania-czasem-w-pdf-zestaw-do-druku/

 

O AUTORCE   Iza Krejca-Pawski

Cześć, jestem Iza, wiele lat temu sama byłam bardzo zapracowaną osobą. Zajmowałam ważne stanowisko, miałam odpowiedzialną pracę, ale nie miałam na nic czasu. Dlatego postanowiłam to zmienić, a ta decyzja wpłynęła na całe moje zawodowe życie!

Dziś 900 osób rocznie rozwija u mnie na szkoleniach umiejętności sprzedaży, umawiania spotkań, zarządzania czasem i zespołem oraz obsługi klienta. Jestem trenerką umiejętności biznesowych, praktykiem biznesu z kilkunastoletnim doświadczeniem w sprzedaży, negocjacjach i obsłudze klienta, którym uwielbiam się dzielić.

Autorką cenionych i świetnie ocenianych książek Sprzedaż. Tyko sprawdzone techniki oraz „Elastyczne Zarządzanie Czasem  i Planera Elastycznego Zarządzania Czasem. Licencjonowaną konsultantką Odporności Psychicznej (Mental Toughness MTQ) i Zintegrowanego Modelu Przywództwa (ILM72). Moje artykuły i wypowiedzi eksperckie publikowane były w ponad 50 czołowych magazynach i portalach branżowych. Byłam też gościem Bankier.tv, a o Elastycznym Zarządzaniu Czasem wypowiadałam się na łamach Rzeczpospolitej, czy BusinessWoman&Life. Na co dzień szefowa firmy IKP Szkolenia.

W naszym sklepie

Sprawdź książki, ebooki i planery

Sięgnij po moje praktyczne i świetnie napisane książki i ebooki,  które pomogły już ponad 15000 czytelników podnosić skuteczność!

Rewelacyjnie napisana książka o praktycznych metodach skutecznej sprzedaży. Otwiera umysł, poszerza horyzonty.”

Monika Kołakowska, handlowiec

Książka

Ebook

Planer

Ebook

Planer

Ebook

Ebook