Masz pytania? Zadzwoń na 606 44 57 65 lub napisz na biuro@ikpszkolenia.pl

Zarządzanie czasem – Jak zmienić plan w działanie dzięki 1 sprawdzonej praktyce

Jestem pewna, że to znasz: spotykacie się, żeby omówić konkretny problem, energia buzuje, tworzycie mnóstwo rozwiązań, rozważacie warianty, jednym słowem- działacie. Działacie aktywnie w trakcie tego spotkania- tworzycie plan działania, ustalacie działania. Jest dobrze!

Z wielką energią rozstajecie się, a później, gdy emocje opadną w Twojej głowie krążą myśli „Aha, to na czym w końcu stanęło?”, ” Czyli co ja mam właściwie zrobić?” , ” Hmm czyli kto za to w zasadzie odpowiada?”, „Trzeba zrobić plan wydatków, tylko kto ma to zrobić- ja, czy ona?”. 

Znasz to uczucie?

Miałam ostatnio możliwość poznania bardzo ciekawego narzędzia wspomagającego planowanie realizowania marzeń. Polega ono na tym, że wykonujesz kilka kroków przed siebie, aż dotrzesz do miejsca, gdzie Twoje marzenie jest spełnione ( np. kupno domu) w wyznaczonym przez Ciebie czasie( za 5 lat). Jesteś tam?

Następnie cofasz się o krok (np o rok) i mówisz, określasz, planujesz, co się dzieje rok przed wybudowaniem domu („Ustalam z kierownikiem budowy plan prac”), znowu robisz krok w tył (o rok) i ustalasz działanie („Kupuję działkę pod budowę”). Kolejny krok w tył (o rok) w kierunku początku („Zmieniam pracę i zarabiam więcej pieniędzy na spłatę kredytu”) i ostatni krok w tył ( „Decyduję, że zostanę w Krakowie i tutaj wybuduję dom”). Docierasz do dnia dzisiejszego, jesteś w „tu i teraz”. Ustawiłeś sobie wszystkie kostki domina, wystarczy je popchnąć i ruszą jak lawina, aby spełnić Twoje marzenie o posiadaniu domu.

To wspaniałe narzędzie, tylko czy naprawdę popchnąłeś tą pierwszą kostkę domina? Czy może ustawiłeś te kostki i teraz możesz z zadowoleniem patrzeć, jak są ładnie ułożone? Pamiętaj o energii- buzuje w Tobie, czujesz ekscytację, radość.

Planowanie działania – to nie jest działanie!

W jaki sposób możesz zrealizować taki krok do budowy domu jak „Zmienić pracę, żeby więcej zarabiać i móc spłacać kredyt na dom„?

Jak zmienić plan w działanie?

Rozwiązaniem jest postawienie sobie kluczowego pytania: „Jakie jest pierwsze fizyczne działanie, które mogę wykonać, aby sprawa ruszyła
z miejsca
?” Co potrzebuję zrobić dzisiaj, żeby „Zmienić pracę, żeby więcej zarabiać i móc spłacać kredyt na dom„?

– Hmm potrzebuję się zastanowić nad tym wszystkim, zmiana pracy to nie takie hop siup, mam jeszcze do spłacenia kartę kredytową, a szef wspomniał coś o awansie. Pracuję też nad ważnym projektem, i szczerze, to nie mam głowy teraz myśleć o zmianie pracy. Myślałem też o studiach podyplomowych, żeby podnieść swoje kwalifikacje i móc ubiegać się o wyższe stanowisko.

– Faktycznie potrzebujesz przemyśleć kilka spraw. A co możesz zrobić dzisiaj, żeby ruszyć sprawę, mimo tego nawału spraw? Co by Ci pomogło?

– Hmm w zasadzie nie wiem, na jakie stanowisko chcę awansować. Potrzebuję poczytać ogłoszenia, jakie oferty są na rynku i jakie wymagania należy spełniać.Wtedy może łatwiej postanowię, czy zmieniać pracę, czy raczej postarać się o awans w obecnej firmie.

Zatem to jest najbliższe działanie, proste i jasno określone, które pozwoli ruszyć domino. Pierwszy krok na przód.

Przekładając to na rzeczywistość biznesową:  spotkania planistyczne czy burza mózgów spełniają swoją rolę – wspomagają tworzenie planu działania- jednak nie są działaniem- nie mogą go zastąpić!  Dopiero określenie najbliższego kroku i jego wykonanie pozwali Ci wdrożyć plan w życie.

Często wydaje nam się, że doskonały plan, energia i zaangażowanie włożone w jego tworzenie zastąpi serię czynności, działań i zadań, które je wdrażają , czynią plany skutecznymi.

Najbliższe fizyczne działanie, które sprawia, że wszystko rusza dalej.

Kropka na „i”.

Różnica, która sprawia, że choć tak wiele osób marzy o domu, tylko kilka z nich faktycznie ten dom zbuduje w ciągu 5 lat. Reszta poprzestanie na marzeniach.

Zacznij od przeczytania mojej książki Elastyczne Zarządzanie Czasem, dedykowanej wszystkim aktywnym i zapracowanym osobom, które mają więcej rzeczy do zrobienia niż dostępnego czasu. Poznasz w niej 5 kroków Elastycznego Zarządzania Czasem, które pozwolą Ci zwiększyć skuteczność działania i kończyć każdy dzień z poczuciem spokoju i satysfakcji!

Sprawdź mój planer z formularzami wyznaczania celów, aby podnieść skuteczność Twojego działania: https://sklep.izakrejcapawski.pl/produkt/planer-elastycznego-zarzadzania-czasem-w-pdf-zestaw-do-druku/

 

Zapraszam Cię też do wzięcia udziału w kursie online z Elastycznego Zarządzania Czasem© i efektywnej organizacji pracyW jego trakcie przepracujesz ważne dla Ciebie zadania, nauczysz się wyznaczać priorytety, uporządkujesz i zorganizujesz listy spraw. Zajrzysz też to kalendarza i na listy zadań autorki książki o Elastycznym Zarządzaniu Czasem – zobaczysz wszystko na przykładach i zastosujesz to u siebie! To kluczowy kurs online dla każdej osoby, która ma więcej rzeczy do zrobienia, niż dostępnego czasu. Motto kursu online jest proste: Zamień chaos na porządek, planując mniej niż 10 minut dziennie! Po szczegóły kliknij tutaj 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zacznij od obejrzenia bezpłatnego nagrania szkolenia:

O AUTORCE   Iza Krejca-Pawski

Cześć, jestem Iza, wiele lat temu sama byłam bardzo zapracowaną osobą. Zajmowałam ważne stanowisko, miałam odpowiedzialną pracę, ale nie miałam na nic czasu. Dlatego postanowiłam to zmienić, a ta decyzja wpłynęła na całe moje zawodowe życie!

Dziś 900 osób rocznie rozwija u mnie na szkoleniach umiejętności sprzedaży, umawiania spotkań, zarządzania czasem i zespołem oraz obsługi klienta. Jestem trenerką umiejętności biznesowych, praktykiem biznesu z kilkunastoletnim doświadczeniem w sprzedaży, negocjacjach i obsłudze klienta, którym uwielbiam się dzielić.

Autorką cenionych i świetnie ocenianych książek Sprzedaż. Tyko sprawdzone techniki oraz „Elastyczne Zarządzanie Czasem  i Planera Elastycznego Zarządzania Czasem. Licencjonowaną konsultantką Odporności Psychicznej (Mental Toughness MTQ) i Zintegrowanego Modelu Przywództwa (ILM72). Moje artykuły i wypowiedzi eksperckie publikowane były w ponad 50 czołowych magazynach i portalach branżowych. Byłam też gościem Bankier.tv, a o Elastycznym Zarządzaniu Czasem wypowiadałam się na łamach Rzeczpospolitej, czy BusinessWoman&Life. Na co dzień szefowa firmy IKP Szkolenia.

W naszym sklepie

Sprawdź książki, ebooki i planery

Sięgnij po moje praktyczne i świetnie napisane książki i ebooki,  które pomogły już ponad 15000 czytelników podnosić skuteczność!

Rewelacyjnie napisana książka o praktycznych metodach skutecznej sprzedaży. Otwiera umysł, poszerza horyzonty.”

Monika Kołakowska, handlowiec

Książka

Ebook

Planer

Ebook

Planer

Ebook

Ebook