Masz pytania? Zadzwoń na 606 44 57 65 lub napisz na biuro@ikpszkolenia.pl

Jeżeli telefoniczna sprzedaż produktów bankowych to Twoja codzienność, mam dla Ciebie dziś potężną dawkę inspiracji. Pokażę Ci, jak Łukasz, doradca klienta w banku i uczestnik mojego szkolenia, zrobił 211% planu sprzedaży dzięki zmianie sposobu prowadzenia rozmów.  Łukasz  podzielił się swoimi sukcesami, poznaj je i zainspiruj się do działania!


Technik sprzedaży przez telefon jest wiele,
jednak aby móc osiągać sukces w banku potrzeba dobrej strategii rozmowy skupionej na potrzebach klienta, inaczej nie masz szans się przebić! Klienci są dziś bardzo odporni na standardowe rozmowy, które niestety w bankowości dominują. Sama kilkanaście lat temu pracowałam jako doradca klienta na infolinii jednego z banków i do dziś pracując z Wami na szkoleniach słyszę te same „teksty”! Kluczem do sukcesu jest świeżość! Efekty? Mówią same za siebie.

Poznaj postępy Łukasza, który przepracował swoje telefoniczne rozmowy pracując z ze mną podczas szkolenia i wprowadził znaczące zmiany, dadzą Ci prawdziwego kopa do działania pokazując, że Ty także możesz być znacznie skuteczniejszy w sprzedaży i mieć lepsze wyniki! W podsumowaniu podzielę się z Tobą 5 kluczowymi zasadami sprzedaży, które możesz wdrożyć w Twoich rozmowach.

Witam serdecznie
Przepraszam że z opóźnieniem, ale przesyłam zestawienie moich wyników przed, jak i po naszej pracy.
Zacznę od informacji, jak kształtowały się moje wyniki, zanim zaczęliśmy wspólnie pracować.
Listopad – złożyłem 32 wnioski, uruchomiło się 6.
Grudzień – złożyłem 10 wniosków, uruchomiły się 2.

Po naszej pracy:
Styczeń – złożyłem 37 wniosków, uruchomiło się 14!

Sukces jest tym większy, że po zmianach organizacyjnych od połowy grudnia mamy ok. 30% mniej rozmów.
Jak rozmawialiśmy ostatnio mówiłem Pani że daje to łącznie ok 170 % miesięcznego planu.
Jednak po małym zamieszaniu wynikającym z korekty planów wczoraj okazało się że w styczniu zrobiłem plan na poziomie 211%

Nie wiem, jak jest u innych trenerów, ale wiem, że praca z Panią to jedna z lepszych inwestycji, która zwraca się bardzo szybko: koszt szkolenia 1230 PLN, premia za sprzedaż w styczniu – 2 300 PLN.

Co do umiejętności i wiedzy, którą nabyłem, to za najważniejszą uważam zmianę podejścia do sprzedaży. Kredyt, karta kredytowa to proste produkty, prochu tutaj nie odkryjemy. Nie ma się co bawić w jakieś słowotwórstwo i nadawać na siłę inne nazwy produktów (linia odnawialna do konta, ew. karta z własnym limitem środków wystarczy).

Wystarczy ustalić w jakiej sytuacji jest klient i dopasować do niej ten element układanki, jakim jest produkt kredytowy. (skorzystaj z pomocy w opracowaniu skryptu, przydatne informacje znajdziesz tutaj https://izakrejcapawski.pl/skuteczny-skrypt-sprzedazy/).

Tutaj operuję pytaniami, które opracowaliśmy plus „co najbardziej lubi Pan w swojej pracy?”; Jak Pan radzi sobie z problemami które wynikają z prowadzenia bieżącej działalności?”;. Resztę pytań tak naprawdę układa klient, to znaczy ja je układam w zależności od tego, co mi odpowie. Ponadto korzystam z promocji. Nawet jeśli klient nie ma potrzeb, to mówię że warto skorzystać z promocji i finalnie zaoszczędzi na kosztach w dalszej perspektywie. Nawet ostatnio złożyłem wniosek na KK, dlatego że klient chciał mieć KK ale chciał z niej łatwo zrezygnować, gdyż starał się o hipotekę. I po prostu stwierdziłem, że warto uruchomić sobie i mieć KK w banku, który daje możliwość łatwego zrezygnowania z tego produktu w razie potrzeby.

Reasumując wszystko może być potrzeba/powodem do uruchomienia produktu. Złoty środek to pytać, pytać, pytać. Nawet niekoniecznie muszę się trzymać naszych scenariuszy od deski do deski. Czasem wspomnę o spinaniu płatności z kontrahentami i ZUS, czasem muszę zacząć od tych pytań otwartych, bądź po prostu słuchać, co klient mówi (jak w przypadku KK, gdzie łatwo ją zamknąć) (sprawdź także 5 sposobów na zwiększanie wyników dzięki lepszej organizacji pracy : https://izakrejcapawski.pl/zarzadzanie-czasem-5-sposobow-na-wieksza-sprzedaz-dzieki-planowaniu-pracy/

Podsumowując bardzo się cieszę, że udało nam się popracować, Pani pomoc jest naprawdę nie do przecenienia .

Życzę w samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym i jesteśmy w kontakcie.
Łączę pozdrowienia.
Łukasz Strzelecki

Jestem dumna z postępów Łukasza i jego sukcesów! Jestem przekonana, że Ty także możesz znacząco poprawić skuteczność sprzedażową, jeżeli zastosujesz i wdrożysz jego wnioski w praktyce. (o tym, jak sprzedawać przez telefon w 7  minut przeczytasz tutaj https://izakrejcapawski.pl/jak-sprzedac-w-7-minut-sekret-skutecznej-sprzedazy-przez-telefon/).

Jak zagadać klienta w banku?

Przygotowałam dla Ciebie pięć ważnych zasad skutecznej sprzedaży przez telefon, które pomogą Ci zacząć wprowadzanie zmian. Jeśli chcesz podnieść skuteczność telefonicznej sprzedaży  zarówno w bankowości, jak i w każdej innej branży, przestrzegaj poniższych zasad:

 

 1. Skoncentruj się na kliencie, a nie na produkcie i ofercie.
  Pamiętaj, w sprzedaży to klient jest gwiazdą, ponieważ to on kupuje! Nie popełniaj klasycznego błędu „wciskania” i nie koncentruj całej rozmowy wokół produktu!
 1. Stwórz skuteczną strategię rozmowy (skrypt)
  Prowadź rozmowy w oparciu o jasno określony scenariusz po to, aby być powtarzalnie skutecznym.
 1. Porzuć oklepane regułki, a zamiast tego stwórz wyraziste „mocne zdanie” na początek rozmowy
  Pamiętaj, że do Twojego klienta dzwoni mnóstwo innych handlowców, dlatego wejdź poziom wyżej w rozmowach (zacznij od eliminacji nieskutecznych słów – ich listę pobierzesz tutaj: https://izakrejcapawski.pl/sprzedajace-prezentacje-pobierz-fragment/)
 1. Skup się na szukaniu dobrze przemyślanych pytań, które angażują klienta w rozmowę
  Wypisz listę 5-10 pytań, dzięki którym pozyskasz strategiczne informacje o potrzebach klienta. Poznaj jego codzienność, wyzwania, problemy.
 1. Rozmawiaj o tym, co jest ważne i ciekawe dla klienta
  Skup się na rozmowie o biznesie klienta, zamiast tylko prezentować ofertę. Poznaj jego bolączki, czym się martwi, co go stresuje. Wtedy skuteczniej zaproponujesz ich rozwiązanie.

Podsumowując, z doświadczenia mojego i uczestników szkoleń wiem, że jeśli poprawisz sposób prowadzenia rozmowy, zobaczysz dużą różnicę w wynikach. 200% planu sprzedażowego to wyniki, który nie jest dziełem przypadku, tylko efektem skutecznie prowadzonych rozmów telefonicznych. Szczególnie, jeśli takie wyniki chcesz osiągać powtarzalnie.

Zacznij od przeczytania mojej książki Sprzedaż. Tylko sprawdzone techniki oraz ebooka Skuteczna Sprzedaż. Poziom  Wyżej, dzięki któremu wyróżnisz się w oczach klienta.

Zapraszam też do wzięcia udziału w naszym flagowym szkoleniu! Szkolenie  „UMAWIANIE SPOTKAŃ. COLD CALLING” , to okazja do poznania najbardziej skutecznych metod rozmów umawiania spotkań, które pozwalają uczestnikom umawiać 8 spotkań z 11 telefonów! Po szczegóły, kliknij tu: https://izakrejcapawski.pl/szkolenia-zamkniete-sprzedaz-umawianie-spotkan-i-obsluga-klienta/szkolenie-umawianie-spotkan-handlowych-krakow/

ZGŁOŚ SIEBIE I  TWÓJ ZESPÓŁ NA SZKOLENIE

Kluczowe szkolenie dla każdej osoby, która dzwoni, umawia spotkania i prowadzi rozmowy sprzedażowe z klientami.

ZOBACZ KURS WIDEO ZE SPOTKANIAMI LIVE ONLINE: „DZWOŃ I UMAWIAJ SPOTKANIA!”

Kurs wideo „Dzwoń i Umawiaj spotkania!”

Sprawdź szczegółowy opis modułów oraz bonusów – w kursie spotykamy się także live online! To najlepsze miejsce, w jakim chcesz być, aby skutecznie dzwonić i umawiać spotkania:

https://sklep.izakrejcapawski.pl/produkt/kurs-online-dzwon-i-umawiaj-spotkania-umawianie-spotkan-cold-calling/

 

Pobierz 2 SZABLONY ROZMÓW
DO UMAWIANIA SPOTKAŃ Z KLIENTAMI

Skorzystaj z szablonów jakie otrzymują uczestnicy moich szkoleń!

W naszym sklepie

Sprawdź książki, ebooki i planery
autorki bloga

Izy Krejcy-Pawski

Sięgnij po moje praktyczne i świetnie napisane książki i ebooki,  które pomogły już ponad 15000 czytelników podnosić skuteczność!

Książka

Ebook

Planer

Ebook

Planer

Ebook

Ebook

Autorką bloga jest trenerka Iza Krejca-Pawski

Iza jest trenerem sprzedaży, który uczy jak wejść POZIOM WYŻEJ. Jej klienci umawiają 8 spotkań na 11 telefonów, podnoszą sprzedaż o 30%  i odzyskują kontrolę nad swoim czasem. Jej misją jest sprawienie, żeby wszystkie osoby, które sprzedają i zarządzają zespołami osiągały takie wyniki!

Certyfikowany trener, ekspert i praktyk biznesu, szkolący liderów, zespoły sprzedaży i obsługi klienta. Licencjonowany Konsultant Zintegrowanego Modelu Przywództwa (ILM72) oraz Odporności Psychicznej (Mental Toughness MTQ). Szefowa firmy szkoleniowej IKP Szkolenia, jako trener biznesu od 10 lat zwiększa wyniki i poprawia jakość pracy szkolonych osób. Jest też autorką ponad 50 merytorycznych artykułów oraz wypowiedzi eksperckich publikowanych w: